Home Kuriozitete Qytetari fotografinë e Albin Kurtit e bartë edhe në maskë mbrojtëse

Qytetari fotografinë e Albin Kurtit e bartë edhe në maskë mbrojtëse

231
0
SHARE

Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i Lëvizjes Vetëvndosje, Albin Kurti, ka një numër të madh të simpatizantëve.

Përkrahësit e tij shpesh i kemi parë përkrah Kurtit në protesta e manifestime të ndryshme, e madje ka persona që i kushtuan edhe këngë atij, shkruan Reporteri.net.

Por diçka e re dhe e paparë deri më sot, është një maskë mbrojtëse ndaj virusit korona, në të cilën një qytetar e ka stampuar fotografinë e Kurtit në ditën kur ai mori detyrën e kryeministrit të Kosovës.

Bartja e maskës është bërë obligative nga Qeveria si masë parandaluese për koronavirusin dhe si pasojë e kësaj shumë kompani e persona të ndryshëm po i personalizojnë maskat e tyre sipas dëshirës.