Home Sport Ernis Gërbeshi, futbollisti i ri kosovar që po bën bujë në mediat...

Ernis Gërbeshi, futbollisti i ri kosovar që po bën bujë në mediat italiane dhe gjermane

261
0
SHARE

Ernis Gërbeshi është njëri prej yjeve të futbollit në ligën e futbollit të juniorëve në Itali.

Së fundi Gërbeshi po bëhet viral edhe më mediat Italiane dhe Gjermane falë supergolit të shënuar nga ‘korrneri’, shkruan Portali.info.

Ndërkaq, ju kujtojmë se Gërbeshi është vetëm 16 vjeçar dhe nga mediat e huaja po cilësohet si talent që premton./PORTALI.info/