Home Kuriozitete Binjakët shpëtuan duke e mbajtur njëri-tjetrin për dore në barkun e nënës

Binjakët shpëtuan duke e mbajtur njëri-tjetrin për dore në barkun e nënës

348
0
SHARE

Hayley Lampshire, 27 vjeç, nga Oxfordshire në Mbretëri të Bashkuar, u temrrua kur kuptoi se binjakët e saj po vuanin nga një gjendje e rrallë shëndetësore, që do të thotë se ata ndanin të njëjtën qeskë amniotike, në vend se të kishin secili nga një.

Dhe më e tme rrshmja, nëse foshnjat do të lëviznin në barkun e nënës, doktorët paralajmëruan se litarët e tyre të kërthizës do të mund të lidheshin, duke e mbytur kështu njëri-tjetrin, transmeton Gazeta Express.

E vetmja mënyrë se si ata do të mbijetonin ishte në qoftë se ata nuk do të lëviznin. Nëna e tyre u mahnit kur shkoi për një ultrazë dhe pa se binjakët ishin kapur për dore.
Në çdo kontroll, Hayley u habit duke i parë binjakët e saj të mbajtur për njëri-tjetrin. Për fat të mirë, ata qëndruan kështu deri në lindje dhe lindën të shëndetshëm.