Home Authors Posts by F.I

F.I

199 POSTS 0 COMMENTS

Rrëfimi i nënës nga Prishtina, tërë ditën kërkon lëmoshë për tri...

“A t’i mësoj apo të shkoj në xhami për të kërkuar lëmosh, njërën”. Kështu e nis tregimin e saj, Elmaze Uka nga Prishtina, nënë e...

Avdullah Hoti rezulton pozitiv me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në Facebook. “Sot e kam...

Pse gomat shpërthejnë më shpesh gjatë verës?

Shpërthimi i gomave mund të ndodhë në çdo kohë të vitit, por gjatë verës ato shpërthehen më shpesh. Kjo ndodhë pasi gjatë vozitjes, faqet anësore...

Donald Trump njofton ndalimin e TikTok në SHBA

Qysh ditën e shtunë, presidenti amerikan Donald Trump, paralajmëroi ndalimin e rrjetit social TikTok. Trump tha se ai do ta nënshkruante vendimin të shtunën para...

Shpikjet e Kosovarëve për tu testuar për Coronavirus në vendet fqinje

Shpikjet e Kosovarëve për tu testuar për Coronavirus në vendet fqinje Kosova është në mesin e vendeve me rrezikshmëri të lartë nga Covid19 dhe rritja...

Apeli i mjekes shqiptare: Kujdes, moshat e reja pa sëmundje të...

Apeli i mjekes shqiptare: Kujdes, moshat e reja pa sëmundje të tjera janë të rrezikuara nga Covid-19 Ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Ogerta Manasterliu ka...

Rreth 80 laboratore private synojnë licencën për testin e covid19 ne...

Rreth 80 laboratore private synojnë licencën për testin e covid19 ne Kosovë Rreth 80 ambulanca dhe laboratore privatë kanë aplikuar në procesin për licencim të...

Shkencëtarja kineze që u “arratis” në SHBA: Koronavirusi doli nga një...

Shkencëtarja kineze që u “arratis” në SHBA: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak Një virologe kineze që u largua në fshehtësi nga Kina për në...

Kurti merr pjesë në një debat në Greqi, flet për qeverisjen...

Kryetari i LVV-së, Albin Kurti, ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Symi Symposium, i cili u mbajt për 22-ën herë, kësaj...

Diaspora dërgon më shumë para gjatë pandemisë, vetëm në maj mbi...

Linda Zejnullahu, rreth 25 vjeçe, që jeton në Komunën e Shtimes, me vite të tëra pranon mjete financiare nga xhaxhai i saj i cili...

Block title

0FansLike
0FollowersFollow
78,000SubscribersSubscribe

TË FUNDIT